- In stock.
STACKING KIT E1WYHSK2 ELECTROLUX
STACKING KIT E1WYHSK2 ELECTROLUX
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ELECTROLUX, Electrolux |
| Length | 60.5 cm, 92 mm. |
| Width | 61 cm, 640mm. |
| Thickness | 6.5 cm |
| Color | White color |
| Material | Plastic |
| Units per package | 1 |
| Additional information | By installing a dryer on top of a washing machine, you will save space. By using the connection frame, you will be able to save a lot of floor space and have more space for other things when you install a dryer on top of a washing machine. The universal connection frame is suitable for all front-loading Electrolux and AEG washing machines and dryers with a depth of 52 to 67 cm. |
| Weight | 4.6 kg. |
| Height | 650 mm. |
| Country of manufacture | PL |