- In stock.
WASHING MASCHINE F4DR913P3WA LG
WASHING MASCHINE F4DR913P3WA LG
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | Hello, LG |
| Product type | Washing machines - dryers |
| Model | F4DR913P3WA |
| Width | 60 cm, 600mm. |
| Depth | 61.5 cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Color | White color |
| Weight | 78 kg, 81.1 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Water consumption per cycle | 58 liters |
| Drilling efficiency class | A |
| Washing efficiency class | A |
| Washing capacity | 13 kg |
| Drying capacity | 7 kg. Drilling, rpm- 1400 |
| Management | Sensory |
| Washing programs | Turbo 39 |
| Screen | Yes |
| Noise level when drilling | 72 dB |
| Protection against water spills | Yes |
| Noise level during drying | 71 dB |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Energy efficiency class scale | A - G |
| Length | 600mm. |
| Country of manufacture | CN |