- In stock.
Washing machine - dryer LG WT1210WWF
Washing machine - dryer LG WT1210WWF
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | Hello, LG |
| Product type | Washing machines - dryers |
| Model | WT1210WWF |
| Width | 60 cm, 600mm. |
| Depth | 66 cm |
| Height | 165.5 cm, 1655 mm. |
| Color | White color |
| Weight | 128 kg, 130.5 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Washing efficiency class | C |
| Washing capacity | 12 kg |
| Drying capacity | 10 kg. Drilling, rpm- 1350 |
| Management | Sensory |
| Washing programs | Download cycle, Quick wash, Cotton, Anti-allergy program, Mixed, Delicate program, Bedding program, Quick wash dry XS |
| Screen | Yes |
| Protection against water spills | Yes |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Child safety feature | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Energy efficiency class scale | A - G |
| Length | 660 mm. |
| Country of manufacture | KR |