- In stock.
WASHER-DRYER HWD80-B14979-S HAIER
WASHER-DRYER HWD80-B14979-S HAIER
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HAIER, Haier |
| Product type | Washing machines - dryers |
| Model | HWD80-B14979-S |
| Width | 60 cm, 600mm. |
| Depth | 46.2 cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Color | White color |
| Weight | 75 kg, 78 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Water consumption per cycle | 44 liters |
| Washing efficiency class | A |
| Washing capacity | 8 kg |
| Drying capacity | 5 kg. Drilling, rpm- 1400 |
| Management | Sensory |
| Number of programs | 14 |
| Washing programs | Hygienic steam program |
| Screen | Yes |
| Screen type | LED |
| Noise level when drilling | 72 dB |
| Protection against water spills | Yes |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Water consumption | 68 liters |
| Drying | Yes |
| Energy efficiency class scale | A - G |
| Length | 460 mm. |
| Country of manufacture | CN |