- In stock.
WASHER-DRYER CLC108-GNU1-S TOWER HAIER
WASHER-DRYER CLC108-GNU1-S TOWER HAIER
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HAIER, Haier |
| Product type | Washing machines - dryers |
| Model | CLC108-GNU1-S |
| Width | 69 cm, 600mm. |
| Depth | 60cm |
| Height | 160 cm, 1600mm. |
| Color | Black color |
| Energy efficiency class | A |
| Washing efficiency class | A |
| Washing capacity | 10 kg |
| Drying capacity | 8 kg. Drilling, rpm- 100 |
| Management | Two-zone electric |
| Washing programs | 6 Kg Wash Dry |
| Screen | Yes |
| Protection against water spills | Yes |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Energy efficiency class scale | A - G |
| Weight | 142 kg. |
| Length | 592 mm. |
| Country of manufacture | CN |