- In stock.
WASHER-DRYER BMM5DFO5741WPB BEKO
WASHER-DRYER BMM5DFO5741WPB BEKO
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Product type | Washing machines - dryers |
| Model | BMM5DFO5741WPB |
| Width | 60 cm, 600mm. |
| Depth | 47.8 cm |
| Height | 84.7 cm, 847 mm. |
| Color | White color |
| Weight | 60 kg, 60.9104 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Electric motor type | Without brushes |
| Water consumption per cycle | 78 liters |
| Drilling efficiency class | C |
| Washing efficiency class | C |
| Washing capacity | 7 kg |
| Drying capacity | 5 kg. Drilling, rpm- 1400 |
| Management | Electronic |
| Number of programs | 15 |
| Washing programs | Washing and drying program, Eco 40-60, Mix, Quick wash, Wool washing program, Cotton, Blankets, 20° C program, Shirt washing program, Rinse program, Drum cleaning, Spin program |
| Screen | Yes |
| Screen type | LED |
| Protection against water spills | Yes |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Water consumption | 78 liters |
| Drying | Yes |
| Energy efficiency class scale | A - G |
| Length | 520mm. |
| Country of manufacture | CN |