- In stock.
WASCHER - DRYER WD90DG6G94BKU4 SAMSUNG
WASCHER - DRYER WD90DG6G94BKU4 SAMSUNG
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Product type | Washing machines - dryers |
| Model | WD90DG6G94BKU4 |
| Width | 60 cm, 600mm. |
| Depth | 48 cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Color | White color |
| Weight | 65 kg, 67,011 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Electric motor type | Without brushes |
| Water consumption per cycle | 80 liters |
| Drilling efficiency class | B |
| Washing efficiency class | B |
| Washing capacity | 9 kg |
| Drying capacity | 5 kg. Drilling, rpm- 1400 |
| Management | Mechanical, Electronic, Smartphone |
| Number of programs | 25 |
| Washing programs | Hygienic steam program, AirWash, Washing and drying program, Eco 40-60, Quick wash, Wool washing program, Cotton, Synthetics, Sports, Mixed, Colored, Rinse and spin, Delicate program, Outdoor clothing program, Towel washing program, Bed linen washing program |
| Screen | Yes |
| Screen type | LED |
| Noise level when drilling | 72 dB |
| Protection against water spills | No |
| Noise level during drying | 72 dB |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Water consumption | 50 liters |
| Drying | Yes |
| Energy efficiency class scale | A - G |
| Length | 480 mm. |
| Country of manufacture | CN |