- In stock.
WASCHER - DRYER WD90DG5G34BELE SAMSUNG
WASCHER - DRYER WD90DG5G34BELE SAMSUNG
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Product type | Washing machines - dryers |
| Model | WD90DG5G34BELE |
| Width | 60 cm, 600mm. |
| Depth | 48 cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Color | White color |
| Weight | 65 kg, 67.0222 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Electric motor type | Without brushes |
| Water consumption per cycle | 80 liters |
| Drilling efficiency class | B |
| Washing efficiency class | A |
| Washing capacity | 9 kg |
| Drying capacity | 5 kg. Drilling, rpm- 1400 |
| Management | Mechanical, Sensory |
| Number of programs | 14 |
| Washing programs | Hygienic steam program, AirWash, Download cycle, Wash and dry program, Eco 40-60, Quick wash, Wool wash program, Cotton, Synthetics, Rinse and spin |
| Screen | Yes |
| Screen type | LED |
| Noise level when drilling | 72 dB |
| Protection against water spills | No |
| Noise level during drying | 72 dB |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Child safety feature | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Water consumption | 50 liters |
| Drying | Yes |
| Energy efficiency class scale | A - G |
| Length | 480 mm. |
| Country of manufacture | CN |