- In stock
Skalbyklė-Džiovyklė LG WT1210BBF
Skalbyklė-Džiovyklė LG WT1210BBF
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | LG |
| Mounting type | Freestanding |
| Dryer type | Condensing |
| Washing machine type | Front-loading |
| Washing capacity | 12 kg |
| Energy efficiency class | A |
| Drying capacity | 10 kg |
| Maximum drilling speed | 1400 rpm. |
| Heat pump drying technology | Yes |
| Condensation efficiency class | B |
| NEW energy efficiency class | C |
| Energy consumption 100 cycles | 162 kWh |
| Steam technology | No |
| Engine type | Inverter |
| Condensation efficiency, % | 91 |
| Self-cleaning condenser | Yes |
| Water consumption per cycle | 57 liters |
| Noise level during drying | 62 |
| Sound level class | B |
| Noise level | 72 dB |
| Cycle time | 539 minutes |
| Drum lighting | Yes |
| Direct drain hose | Yes |
| Drilling efficiency class | A |
| Changing the door opening direction | No |
| Automatic dosing technology | No |
| Smart washing technology | No |
| Wi-Fi | Yes |
| Shoe/wool bag | No |
| Capsule drawer | None |
| Color | Black |
| Silk drying function | No |
| Wool drying certificate | No |
| Annual energy consumption | 211 kWh |
| Fluff filter | Yes |
| Transparent door | Yes |
| Standardized height | 170 cm |
| Standardized width | 60cm |
| Height | 165.5 cm |
| Width | 60cm |
| Depth | 66 cm |
| Hot water connection option | No |
| Wool washing certificate | No |