- In stock
VIOFO A229 Plus 2CH-G GPS - Video recorder
VIOFO A229 Plus 2CH-G GPS - Video recorder
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Built-in loudspeaker | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Current | 2 A |
| Operating voltage | 5 V |
| Built-in WiFi | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Yes |
| Night mode | Yes |
| Product colour | Black |
| Main camera sensor | Sony STARVIS 2 IMX675 |
| Video loop recording | Yes |
| Number of cameras | 2 |
| HD type | 2K + 2K |
| Main camera resolution | 1440 x 1440 px |
| Motion sensor | Yes |
| Recording | Yes |
| Maximum frame rate | 60 fps |
| Voice control | Yes |
| Parking mode | Yes |
| G-Sensor | Y |
| Package contents | Camera x 2, Circular polarising lens x 1, Car charger x 1, Cable for rear camera x 1, USB Cable, Front camera cable x 1 |
| Built-in display | Yes |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| USB required | Yes |
| GLONASS | Yes |
| BeiDou | Yes |
| Galileo | Yes |
| GPS (satellite) | Yes |