- In stock
VIDEO RECORDER 70MAI M200
VIDEO RECORDER 70MAI M200



VIDEO RECORDER 70MAI M200
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | XIAOMI, 70th birthday |
| Model | 3 M200 |
| Length | 9.1 cm, 45 mm. |
| Width | 3.2 cm, 105 mm. |
| Height | 3.7 cm, 120 mm. |
| Color | Black color |
| Weight | 70 grams, 0.302 kg. |
| Battery capacity | 300mAh |
| Video recording speed | 1080p@30fps |
| Lens angle of view | 130 - 130° |
| Screen diagonal | 0.1 in |
| Screen resolution in pixels | 1920x1080 |
| Supported memory cards | SD |
| Connector type | Micro SD |
| WiFi interface | No |
| Bluetooth interface | No |
| Recording format | H.264 |
| Navigation (GPS) function | No |
| Night vision function | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Built-in microphone | Yes |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Country of manufacture | CN |