-
−1%
Vantrue E1 PRO 4k HDR Starvis 2 video recorder
Vantrue E1 PRO 4k HDR Starvis 2 video recorder
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Power source type | Condenser |
| Width | 43.9 mm |
| Height | 43.9 mm |
| Depth | 44 mm |
| Weight | 95 g |
| Wi-Fi | Yes |
| G-Sensor | Y |
| Video compression formats | MP4 |
| Number of cameras | 1 |
| GPS (satellite) | Yes |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Aperture | F1.8 |
| Main camera viewing angle | 158° |
| Audio recording | Yes |
| Maximum memory card size | 1 TB |
| Interface type | USB |
| Warnings | Read the user manual carefully before first use., Do not expose the device to direct moisture., Do not disassemble or modify the unit yourself. |
| Lowbitrate mode | Yes |
| Photo mode | Yes |
| Parking mode | Yes |