-
−6%
Extreme XDR101 Video recorder Black
Extreme XDR101 Video recorder Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Power cable length | 2 m |
| Built-in speaker(s) | Y |
| Product type | Driving recorder |
| Battery capacity | 100 mAh |
| Frame colour | Black |
| Easy to install | Yes |
| Rotating | Yes |
| Product colour | Black |
| Built-in microphone | Yes |
| Power indication light | Yes |
| Menu languages | Polish, Portuguese, Danish, Dutch, Spanish, Russian, German, Czech, English, Italian, French |
| Power source type | Battery |
| Battery current | 1 A |
| Operating voltage | 5 V |
| DFU / User manual | Yes |
| Video motion detection | Yes |
| Viewing angle | 120° |
| Maximum video resolution | 1080 x 720 pixels |
| Display | LCD |
| Display diagonal | 6.1 cm (2.4") |
| Photo mode | Yes |
| Night mode | Yes |
| Maximum memory card size | 32 GB |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Interface type | Mini-USB |