Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
Rear Camera RC09
The 70mai Rear Camera RC09 is an add-on accessory to the 70mai A400 Dash Cam.
High Resolution of Recordings
The 70mai Rear Camera RC09 records in a resolution of 1080p and provides a wide field of view of an impressive 130 degrees.
The 70mai Rear Camera RC09 is sold separately as an add-on to the A400 Dash Cam.
| Summary | 70mai RC09. Main camera resolution: 1920 x 1080 pixels, Main camera viewing angle: 130°, Product colour: Black |
| Vendor Homepage | https://70mai.pl/en/product/rear-camera-rc09/ |
| Unit Box Height | 0.05 |
| Unit Box Length | 0.2 |
| Unit Box Width | 0.055 |
| Main camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Main camera viewing angle | 130 ° |
| Number of cameras | 1 |
| Product colour | Black |
| Built-in display | No |
| Bluetooth | No |
| Wi-Fi | No |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Units per Shipping Box | 30 |
| Unit Calculated Volume | 0.0008142 cubm |
| Product Net Weight | 0.12 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.175 kg |