Dash cam Navitel R480 2K
Dash cam Navitel R480 2K



Dash cam Navitel R480 2K
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | NAVITEL, Navitel |
| Model | R480 2K |
| Color | Black color |
| Weight | 460 grams, 0.56 kg. |
| Voltage | 5 - 5V |
| Battery capacity | 150mAh |
| Video recording speed | 1080p@30fps |
| Lens angle of view | 136 - 160° |
| Screen diagonal | 2 inches |
| Screen resolution in pixels | 320x240 |
| Supported memory cards | Micro SD |
| Connector type | USB-C |
| WiFi interface | No |
| Bluetooth interface | No |
| Recording format | MOV |
| Navigation (GPS) function | No |
| Night vision function | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Built-in microphone | Yes |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Length | 82 mm. |
| Width | 120 mm. |
| Height | 146 mm. |
| Country of manufacture | CN |