- In stock.
-
−5%
DASH CAM MIO MIVUE J30
DASH CAM MIO MIVUE J30
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | MIO, My |
| Model | MiVue J30 |
| Length | 9.45 cm, 61 mm. |
| Width | 4.02 cm, 70 mm. |
| Height | 3.05 cm, 125 mm. |
| Color | Black color |
| Weight | 66 grams, 0.146 kg. |
| Video recording speed | 1080p@30fps, 1440p@30fps |
| Lens angle of view | 140 - 140° |
| Screen diagonal | 0.01 in |
| Screen resolution in pixels | - |
| Supported memory cards | Micro SD, Micro SDHC, Micro SDXC |
| Connector type | Mini-USB |
| WiFi interface | Yes |
| Bluetooth interface | No |
| Recording format | MP4 H.264 |
| Navigation (GPS) function | No |
| Night vision function | Yes |
| With motion sensor | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Built-in microphone | Yes |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Country of manufacture | CN |