-
−1%
Dash cam Mio MiVue 803W PRO 2.5K, HDR, WIFI, GPS
Dash cam Mio MiVue 803W PRO 2.5K, HDR, WIFI, GPS
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | MIO, My |
| Model | MiVue 803W PRO |
| Color | Black color |
| Weight | 107.5 grams, 0.51 kg. |
| Voltage | 12 - 12V |
| Video recording speed | 1440p@60fps |
| Lens angle of view | 140 - 140° |
| Screen diagonal | 2.5 inches |
| Screen resolution in pixels | 720 |
| Supported memory cards | Micro SD |
| Connector type | Bluetooth |
| WiFi interface | Yes |
| Bluetooth interface | Yes |
| Recording format | H.264 |
| Navigation (GPS) function | Yes |
| Night vision function | No |
| With motion sensor | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Built-in microphone | Yes |
| Additional information | Recommended microSD card up to 256 GB, U3, V30 or higher |
| Length | 195 mm. |
| Width | 138 mm. |
| Height | 79 mm. |
| Country of manufacture | CN |