- In stock
Video card MSI GeFroce RTX 5070 Ti Ventus OC 16G
Video card MSI GeFroce RTX 5070 Ti Ventus OC 16G
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Chip type | Nvidia GeForce RTX 5070 Ti |
| Clock frequency | 2497 MHz |
| Memory size | 16GB |
| Memory type | GDDR7 |
| Bits | 256 Bit |
| Memory clock speed | 28000MHz |
| Interface type | PCI Express 5.0 |
| DVI | None |
| VGA (D-Sub) | None |
| HDMI | 1 |
| DisplayPort | 3 |
| Warranty | 2 years |