- In stock.
Vacuum sealer Stollar BVS700
Vacuum sealer Stollar BVS700



Vacuum sealer Stollar BVS700
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | STOLLAR, Stollar |
| Model | BVS700 |
| Length | 210mm, 405 mm. |
| Width | 405mm, 155 mm. |
| Height | 115mm, 270 mm. |
| Color | Black, Gray, Silver |
| Power | 1600W |
| Pressure | 0.9 - 0.9Bar |
| Airflow permeability | 15 - 15l/min |
| Bag width | 300 - 300mm |
| Connectable hose | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Double brazing. Built-in roll storage. Air removal rate: 15 l/min. For rolls and bags up to 30 cm wide |
| Weight | 3.95 kg. |
| Country of manufacture | CN |