- New
- In stock
SanDisk Ultra Dual Drive m3.0 32GB 130MB/s
SanDisk Ultra Dual Drive m3.0 32GB 130MB/s
Guarantee
60 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Storage Capacity | 32 GB |
| Interface | USB 3.0 |
| Connector | USB Type A, microUSB |
| Data Transfer Rate | 5 Gbps |
| Flash Memory Read Data Transfer Rate | 150 MB/sec |
| Features | Double Connectors |
| Fabrication Material | Plastic |
| Depth | 30.2 mm |
| Height | 11.76 mm |
| Width | 25.47 mm |
| Nominal Weight | 0.0052 kg |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 35 °C |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Maximum Non-Operating Ambient Temperature | 70 °C |
| Minimum Non-Operating Ambient Temperature | -10 °C |
| Warranty Term (month) | 60 month(s) |
| Warranty Validation Criteria | Serial Number |
| Weight | 0.005 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 619659149598 |