- New
- In stock
KINGSTON 128GB Portable USB 3.2 Gen 1 DataTraveler Exodia Black/Blue
KINGSTON 128GB Portable USB 3.2 Gen 1 DataTraveler Exodia Black/Blue
Guarantee
60 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Storage Capacity | 128 GB |
| Interface | USB 3.2 Gen 1 |
| Connector | USB Type A |
| Data Transfer Rate | 5 Gbps |
| Features | Pen Cap Design Key Chain Hole |
| External Color | Black/Blue |
| Width | 21.4 mm |
| Height | 10.4 mm |
| Depth | 60.8 mm |
| Nominal Weight | 9.3 g |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 60 °C |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Maximum Non-Operating Ambient Temperature | 85 °C |
| Minimum Non-Operating Ambient Temperature | -20 °C |
| Warranty Term (month) | 60 month(s) |
| Warranty Validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 13 mm |
| Pack Width (mm) | 101 mm |
| Pack Height (mm) | 114 mm |
| Weight | 0.02 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.02 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 740617353845 |