-
−4%
ADATA C906 USB flash drive 64 GB USB Type-A 2.0 Black
ADATA C906 USB flash drive 64 GB USB Type-A 2.0 Black
Guarantee
60 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Form factor | Cap |
| Product colour | Black |
| Housing material | Plastic |
| Width | 17.6 mm |
| Weight | 9 g |
| Height | 10.4 mm |
| Depth | 58 mm |
| Compatible operating systems | Windows XP / Vista / 7 / 8 / 8.1 / 10Mac OS X 10.6 or laterLinux Kernel 2.6 or later |
| Device interface | USB Type-A |
| Capacity | 64 GB |
| USB version | 2.0 |