-
−1%
ADATA AUSDX256GUI3V30SHA2-RA1 memory card 256 GB MicroSDXC UHS-I Class 10
ADATA AUSDX256GUI3V30SHA2-RA1 memory card 256 GB MicroSDXC UHS-I Class 10
Guarantee
120 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Certification | CE, FCC, RCM, EAC, VCCI |
| Product colour | Black, Red |
| Protection features | Waterproof, Static proof, Shock resistant |
| Write speed | 80 MB/s |
| Flash card type | MicroSDXC |
| Read speed | 100 MB/s |
| Video Speed Class | V30 |
| Flash memory class | Class 10 |
| UHS Speed Class | Class 3 (U3) |
| Capacity | 256 GB |
| Internal memory type | UHS-I |
| Memory voltage | 3.3, 2.8, 2.1, 2.7, 3.6 V |
| Operating temperature (T-T) | -25 - 85 °C |
| Weight | 0.25 g |
| Depth | 15 mm |
| Height | 1 mm |
| Width | 11 mm |
| Memory adapter included | SD |