-
−1%
ADATA 32GB, microSDHC, Class 10 UHS-I
ADATA 32GB, microSDHC, Class 10 UHS-I
Guarantee
120 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black, Blue |
| Flash card type | MicroSDHC |
| Capacity | 32 GB |
| Write speed | 25 MB/s |
| Flash memory class | Class 10 |
| UHS Speed Class | Class 1 (U1) |
| Read speed | 85 MB/s |
| Internal memory type | UHS-I |
| Operating temperature (T-T) | -25 - 85 °C |
| Depth | 15 mm |
| Width | 11 mm |
| Weight | 0.25 g |
| Height | 1 mm |
| Memory adapter included | SD |
| Internal memory | 32 GB |
| Harmonized System (HS) code | 85235190 |