- In stock
TV XIAOMI TV A PRO 2026 43
TV XIAOMI TV A PRO 2026 43
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | XIAOMI, Xiaomi |
| Width | 95.7 cm, 114 mm. |
| Depth | 7.2 cm |
| Depth with stand | 7.2 cm |
| Height | 55.3 cm, 635 mm. |
| Height with stand | 65.3 cm |
| Weight | 5.9 kg, 8.2 kg. |
| Weight without stand | 5 kg |
| Color | Black color |
| Energy efficiency class | F |
| Screen type | LED |
| Screen diagonal | 43 inches |
| Screen resolution type | 4K UHD |
| Screen resolution | 4K (3840x2160) |
| Screen shape | Flat |
| Screen frequency | 60Hz |
| Sound power | 20W |
| Digital receiver type | DVB-C |
| Number of HDMI ports | 20. 3.5mm headphone jack- No |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | Yes |
| WiDi interface | No |
| Bluetooth interface | Yes. Smart TV - Yes |
| 3D function | No |
| Installed operating system | Google (Android) TV |
| VESA standard | 400x300 |
| DLNA | No |
| NFC | No |
| Backlight | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Length | 1070 mm. |
| Country of manufacture | CN |