- In stock.
TV UE75U8092FUXXH SAMSUNG
TV UE75U8092FUXXH SAMSUNG
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Width | 166.8 cm, 1820 mm. |
| Depth | 7.7 cm |
| Depth with stand | 2.8 cm |
| Height | 95.78 cm, 1100mm. |
| Height with stand | 100.59 cm |
| Weight | 22.8 kg, 31 kg. |
| Weight without stand | 22.4 kg |
| Color | Black color |
| Energy efficiency class | G |
| Screen type | LED |
| Screen diagonal | 75 inches |
| Screen resolution type | 4K UHD |
| Screen resolution | 4K (3840x2160) |
| Screen shape | Flat |
| Screen frequency | 50Hz |
| Sound power | 20W |
| Digital receiver type | DVB-T2CS2 |
| Number of HDMI ports | 3. 3.5mm headphone jack- No |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | No |
| WiDi interface | No |
| Bluetooth interface | Yes. Smart TV - Yes |
| 3D function | No |
| Installed operating system | Tizen OS |
| VESA standard | 400x300 |
| DLNA | No |
| NFC | No |
| Backlight | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Length | 164 mm. |
| Country of manufacture | HU |