- In stock.
TV Samsung UE50U8072FUXXH, LED, 50 "
TV Samsung UE50U8072FUXXH, LED, 50 "
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Width | 111.08 cm, 122 mm. |
| Depth | 7.64 cm |
| Depth with stand | 19.9 cm |
| Height | 64.38 cm, 728 mm. |
| Height with stand | 69.51 cm |
| Weight | 8.6 kg, 11.4609 kg. |
| Weight without stand | 8.3 kg |
| Color | Black color |
| Energy efficiency class | G |
| Screen type | LED |
| Screen diagonal | 50 inches |
| Screen resolution type | UHD |
| Screen resolution | 4K (3840x2160) |
| Screen shape | Flat |
| Screen frequency | 50Hz |
| Sound power | 20W |
| Digital receiver type | DVB-T2CS2 |
| Number of HDMI ports | 3. 3.5mm headphone jack- No |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | No |
| WiDi interface | No |
| Bluetooth interface | Yes. Smart TV - Yes |
| 3D function | No |
| Installed operating system | Tizen OS |
| VESA standard | 200x200 |
| DLNA | No |
| NFC | No |
| Backlight | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Length | 1223 mm. |
| Country of manufacture | HU |