- In stock.
TV Samsung QE55LS03FAUXXH, QLED, 55 "
TV Samsung QE55LS03FAUXXH, QLED, 55 "
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Width | 123.79 cm, 185 mm. |
| Depth | 2.49 cm |
| Depth with stand | 22.78 cm |
| Height | 70.88 cm, 846 mm. |
| Height with stand | 74.34 cm |
| Weight | 17.3 kg, 23.1284 kg. |
| Weight without stand | 16.9 kg |
| Color | Black color |
| Power | 170W |
| Voltage | 220 - 240V |
| Energy efficiency class | G |
| Annual energy consumption | 114 kWh |
| Standby power consumption | 0.5W |
| Screen type | UHD/QNED/QLED |
| Screen diagonal | 55 inches |
| Screen resolution type | 4K QLED |
| Screen resolution | 4K (3840x2160) |
| Screen shape | Flat |
| Screen frequency | 144Hz |
| Sound power | 40W |
| Image enhancement systems | Quantum HDR. HDR 10+. Supreme UHD Dimming. Real Depth Enhancer. Motion Xcelerator 144Hz. Filmmaker Mode (FMM). HDR Brightness Optimizer. Auto HDR Remastering. Color Booster Pro. Number of USB 2.0 connections - 3 |
| Sound system | Q-Symphony, Adaptive Sound, Dolby Atmos |
| Processor model | NQ4 AI Gen2 |
| Digital receiver type | DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2 |
| Number of HDMI ports | 4. 3.5mm headphone jack- No |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | No |
| Ethernet LAN (RJ | 45) socket- Yes |
| WiDi interface | No |
| Bluetooth interface | Yes |
| Other connections | CI, RS-232C, RF, Anynet + (HDMI-CEC). "Smart TV" - Yes |
| 3D function | No |
| Installed operating system | Tizen OS |
| VESA standard | 200x200 |
| DLNA | Yes |
| NFC | No |
| Backlight | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Year of manufacture | 2025 |
| Length | 1405 mm. |
| Country of manufacture | HU |