- In stock.
TV Samsung QE43Q8FAAUXXH, QLED, 43 "
TV Samsung QE43Q8FAAUXXH, QLED, 43 "
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Width | 96.55 cm, 119 mm. |
| Depth | 2.57 cm |
| Depth with stand | 19.84 cm |
| Height | 55.94 cm, 647 mm. |
| Height with stand | 61.47 cm |
| Weight | 8.2 kg, 10.3707 kg. |
| Weight without stand | 7.9 kg |
| Color | Black color |
| Energy efficiency class | F |
| Screen type | UHD/QNED/QLED |
| Screen diagonal | 43 inches |
| Screen resolution type | 4K QLED |
| Screen resolution | 4K (3840x2160) |
| Screen shape | Flat |
| Screen frequency | 50Hz |
| Sound power | 20W |
| Digital receiver type | DVB-T2CS2 |
| Number of HDMI ports | 3. 3.5mm headphone jack- No |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | No |
| WiDi interface | No |
| Bluetooth interface | Yes. Smart TV - Yes |
| 3D function | No |
| Installed operating system | Tizen OS |
| VESA standard | 200x200 |
| DLNA | No |
| NFC | No |
| Backlight | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Length | 1085 mm. |
| Country of manufacture | HU |