- In stock.
TV Philips
TV Philips
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Width | 122.8 cm, 1400mm. |
| Depth | 5.8 cm |
| Depth with stand | 24 cm |
| Height | 70.8 cm, 860 mm. |
| Height with stand | 72.4 cm |
| Weight | 17.5 kg, 22.3 kg. |
| Weight without stand | 17.1 kg |
| Color | Black color |
| Voltage | 220 - 240V |
| Energy efficiency class | F |
| Standby power consumption | 0.5W |
| Screen type | OLED |
| Screen diagonal | 55 inches |
| Screen resolution type | 4K UHD |
| Screen resolution | 4K (3840x2160) |
| Screen shape | Flat |
| Screen frequency | 120Hz |
| Sound power | 20 W. Internal memory, GB- 8 |
| Image enhancement systems | "P5 AI Perfect Picture Engine". Number of USB 2.0 ports - 1 |
| Sound system | 2.0 (Stereo) |
| Digital receiver type | DVB-C. Number of USB 3.x ports - 1 |
| Number of HDMI ports | 4 |
| S/PDIF connector | Yes. 3.5mm headphone jack - Yes |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | Yes |
| Ethernet LAN (RJ | 45) socket- Yes |
| WiDi interface | No |
| Optical audio connector | Yes |
| Bluetooth interface | Yes |
| Other connections | HDMI-CEC. Smart TV - Yes |
| 3D function | No |
| Installed operating system | Other |
| VESA standard | 300x300 |
| DLNA | Yes |
| NFC | No |
| Control via smart device | Yes |
| Backlight | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 24 months |
| Included | Remote control, 2 x AAA batteries, table stand, power cord, quick start guide, safety instructions and legal information |
| Year of manufacture | 2024 |
| Length | 160 mm. |
| Country of manufacture | CN |