- In stock.
TV PHILIPS 55MLED820/12
TV PHILIPS 55MLED820/12
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Width | 122.6 cm, 1360mm. |
| Depth | 6.5 cm |
| Depth with stand | 24 cm |
| Height | 71.8 cm, 840mm. |
| Height with stand | 73.1 cm |
| Weight | 11.18 kg, 20.38 kg. |
| Weight without stand | 11.06 kg |
| Color | Black color |
| Voltage | 100 - 240V |
| Energy efficiency class | F |
| Standby power consumption | 0.5W |
| Screen type | Mini-LED |
| Screen diagonal | 55 inches |
| Screen resolution type | 4K QLED |
| Screen resolution | 4K (3840x2160) |
| Screen shape | Flat |
| Screen frequency | 60Hz |
| Sound power | 20 W. Internal memory, GB- 8 |
| Image enhancement systems | "P5 Perfect Picture Engine". Number of USB 2.0 ports - 2 |
| Sound system | 2.0 (Stereo) |
| Digital receiver type | DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2 |
| Number of HDMI ports | 3 |
| HDMI jack type | HDMI 2.1. 3.5mm headphone jack - Yes |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | No |
| Ethernet LAN (RJ | 45) socket- Yes |
| WiDi interface | No |
| Bluetooth interface | Yes |
| Other connections | HDMI-CEC. Smart TV - Yes |
| 3D function | No |
| Installed operating system | Other |
| VESA standard | 300x200 |
| DLNA | Yes |
| NFC | No |
| Control via smart device | No |
| Backlight | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Smart control panel | No |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Included | 2 x AAA batteries, power cord, remote control, quick start guide, safety and legal information sheet, table stand |
| Year of manufacture | 2025 |
| Additional information | This TV does not have the Google TV app. |
| Length | 160 mm. |
| Country of manufacture | CN |