- In stock.
TV 98C6K TCL
TV 98C6K TCL
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TCL, TCL |
| Width | 218 cm, 215 mm. |
| Depth | 6.4 cm |
| Depth with stand | 42 cm |
| Height | 124.7 cm, 1430mm. |
| Height with stand | 128.5 cm |
| Weight | 52.8 kg, 75.1 kg. |
| Weight without stand | 51.8 kg |
| Color | Black color |
| Energy efficiency class | E |
| Screen type | Mini-LED |
| Screen diagonal | 98 inches |
| Screen resolution type | 4K QLED |
| Screen resolution | 4K (3840x2160) |
| Screen shape | Flat |
| Screen frequency | 120Hz |
| Sound power | 40W |
| Digital receiver type | DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2 |
| Number of HDMI ports | 4. 3.5mm headphone jack- No |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | No |
| WiDi interface | No |
| Bluetooth interface | Yes. Smart TV - Yes |
| 3D function | No |
| Installed operating system | Google (Android) TV |
| VESA standard | 600x400 |
| DLNA | No |
| NFC | No |
| Backlight | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Length | 2384 mm. |
| Country of manufacture | CN |