- In stock.
-
−1%
TV 65UA75003LA
TV 65UA75003LA
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | Hello, LG |
| Width | 145.5 cm, 1576 mm. |
| Depth | 6.79 cm |
| Depth with stand | 26.9 cm |
| Height | 84.1 cm, 946 mm. |
| Height with stand | 90.4 cm |
| Weight | 16.7 kg, 25.112 kg. |
| Weight without stand | 16.5 kg |
| Color | Black color |
| Voltage | 100 - 240V |
| Energy efficiency class | F |
| Screen type | UHD/QNED/QLED |
| Screen diagonal | 65 inches |
| Screen resolution type | UHD |
| Screen resolution | 4K (3840x2160) |
| Screen shape | Flat |
| Screen frequency | 60Hz |
| Sound power | 20 W. Number of USB 2.0 ports - 1 |
| Sound system | Clear Voice Pro, AI Sound |
| Processor model | α7 AI Processor 4K Gen8 |
| Digital receiver type | DVB-T2 / T / C / S2 / S |
| Number of HDMI ports | 3 |
| S/PDIF connector | Yes. 3.5mm headphone jack- No |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | No |
| Ethernet LAN (RJ | 45) socket- Yes |
| WiDi interface | No |
| Bluetooth interface | Yes |
| Other connections | 2 x RF. Smart TV - Yes |
| 3D function | No |
| Installed operating system | webOS |
| VESA standard | 300x200 |
| DLNA | Yes |
| NFC | No |
| Control via smart device | Yes |
| Backlight | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Year of manufacture | 2025 |
| Length | 158 mm. |
| Country of manufacture | PL |