- In stock.
-
−1%
TV 55QNED84A3C
TV 55QNED84A3C
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | Hello, LG |
| Width | 123.7 cm, 1356 mm. |
| Depth | 4.49 cm |
| Depth with stand | 25.7 cm |
| Height | 71.7 cm, 803 mm. |
| Height with stand | 78.4 cm |
| Weight | 16.1 kg, 20.8875 kg. |
| Weight without stand | 15.7 kg |
| Color | Black color |
| Voltage | 100 - 240V |
| Energy efficiency class | F |
| Standby power consumption | 0.5W |
| Screen type | UHD/QNED/QLED |
| Screen diagonal | 55 inches |
| Screen resolution type | 4K QNED |
| Screen resolution | 4K (3840x2160) |
| Screen shape | Flat |
| Screen frequency | 60Hz |
| Sound power | 20W |
| Image enhancement systems | HDR10, HLG, FILMMAKER MODE™, AI Brightness Control. Number of USB 2.0 ports - 1 |
| Sound system | AI Sound Pro, Clear Voice Pro |
| Digital receiver type | DVB-T2/T/C/S2/S |
| Number of HDMI ports | 3 |
| S/PDIF connector | Yes. 3.5mm headphone jack- No |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | No |
| Ethernet LAN (RJ | 45) socket- Yes |
| WiDi interface | No |
| Bluetooth interface | Yes |
| Other connections | CI, 2 x RF. Smart TV - Yes |
| 3D function | No |
| Installed operating system | webOS |
| VESA standard | 300x200 |
| DLNA | Yes |
| NFC | No |
| Control via smart device | Yes |
| Backlight | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Smart control panel | Yes |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Year of manufacture | 2025 |
| Length | 148 mm. |
| Country of manufacture | PL |