- In stock.
TV 55C6KS TCL
TV 55C6KS TCL
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TCL, TCL |
| Width | 122.9 cm, 128 mm. |
| Depth | 5.59 cm |
| Depth with stand | 29.7 cm |
| Height | 71.3 cm, 875 mm. |
| Height with stand | 77.6 cm |
| Weight | 12.4 kg, 16.3 kg. |
| Weight without stand | 12.2 kg |
| Color | Black color |
| Energy efficiency class | F |
| Screen type | Mini-LED |
| Screen diagonal | 55 inches |
| Screen resolution type | 4K QLED |
| Screen resolution | 4K (3840x2160) |
| Screen shape | Flat |
| Screen frequency | 60Hz |
| Sound power | 40W |
| Digital receiver type | DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2 |
| Number of HDMI ports | 3. 3.5mm headphone jack- No |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | No |
| WiDi interface | No |
| Bluetooth interface | Yes. Smart TV - Yes |
| 3D function | No |
| Installed operating system | Google (Android) TV |
| VESA standard | 300x300 |
| DLNA | No |
| NFC | No |
| Backlight | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 1360mm. |
| Country of manufacture | CN |