- In stock.
TV 50PUS8510/12
TV 50PUS8510/12
Guarantee
6 month
Delivery from Lithuania in
2 - 14
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Width | 111.1 cm, 1111 mm. |
| Depth | 8.8 cm |
| Depth with stand | 28 cm |
| Height | 64.9 cm, 713 mm. |
| Height with stand | 71.3 cm |
| Weight | 9.19 kg, 12.45 kg. |
| Weight without stand | 8.78 kg |
| Color | Black color |
| Voltage | 100 - 240V |
| Energy efficiency class | F |
| Standby power consumption | 0.5W |
| Screen type | UHD/QNED/QLED |
| Screen diagonal | 50 inches |
| Screen resolution type | 4K QLED |
| Screen resolution | 4K (3840x2160) |
| Screen shape | Flat |
| Screen frequency | 60Hz |
| Sound power | 20 W. Internal memory, GB- 8 |
| Image enhancement systems | HDR10+, HLG. Number of USB 2.0 ports - 2 |
| Sound system | 2.0 (Stereo), DTS:X, Dolby Atmos |
| Digital receiver type | DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2 |
| Number of HDMI ports | 3 |
| S/PDIF connector | Yes. 3.5mm headphone jack - Yes |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | No |
| WiDi interface | No |
| Optical audio connector | Yes |
| Bluetooth interface | Yes. Smart TV - Yes |
| 3D function | No |
| Installed operating system | Other |
| VESA standard | 200x100 |
| DLNA | Yes |
| NFC | No |
| Control via smart device | Yes |
| Backlight | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Smart control panel | No |
| Included | 2 x AAA batteries, safety instructions and legal information, remote control, tabletop stand, power cord, quick start guide |
| Year of manufacture | 2025 |
| Length | 280 mm. |
| Country of manufacture | CN |