- In stock.
TELEVISION QE75QN70FAUXXH
TELEVISION QE75QN70FAUXXH
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Width | 167.75 cm, 164 mm. |
| Depth | 2.66 cm |
| Depth with stand | 33.15 cm |
| Height | 96.07 cm, 1080mm. |
| Height with stand | 101.62 cm |
| Weight | 30.9 kg, 38.15 kg. |
| Weight without stand | 29.6 kg |
| Color | Black color |
| Power | 260W |
| Voltage | 220 - 240V |
| Energy efficiency class | D |
| Annual energy consumption | 114 kWh |
| Standby power consumption | 0.5W |
| Screen type | UHD/QNED/QLED |
| Screen diagonal | 75 inches |
| Screen resolution type | 4K UHD |
| Screen resolution | 4K (3840x2160) |
| Screen shape | Flat |
| Screen frequency | 144Hz |
| Sound power | 22W |
| Image enhancement systems | Neo Quantum HDR. HDR 10+. Quantum Mini LED. Supreme UHD Dimming. Real Depth Enhancer. Motion Xcelerator 144Hz. Filmmaker Mode (FMM). HDR Brightness Optimizer. Number of USB 2.0 ports - 2 |
| Sound system | Q-Symphony, Adaptive Sound |
| Processor model | NQ4 AI Gen2 |
| Digital receiver type | DVB-T2/C/C2 |
| Number of HDMI ports | 4. 3.5mm headphone jack- No |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | Yes |
| Ethernet LAN (RJ | 45) socket- Yes |
| WiDi interface | No |
| Bluetooth interface | Yes |
| Other connections | CI, RF, Digital optical audio out, Anynet + (HDMI-CEC). Smart TV - Yes |
| 3D function | No |
| Installed operating system | Tizen OS |
| VESA standard | 400x400 |
| DLNA | Yes |
| NFC | No |
| Backlight | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Year of manufacture | 2025 |
| Length | 1815 mm. |
| Country of manufacture | HU |