- In stock
TELEVISION QE65QN70FAUXXH
TELEVISION QE65QN70FAUXXH
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Width | 145.17 cm, 148 mm. |
| Depth | 2.57 cm |
| Depth with stand | 27.94 cm |
| Height | 83.22 cm, 933 mm. |
| Height with stand | 89.04 cm |
| Weight | 21.8 kg, 28 kg. |
| Weight without stand | 20.8 kg |
| Color | Black color |
| Power | 220W |
| Voltage | 220 - 240V |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 117 kWh |
| Standby power consumption | 0.5W |
| Screen type | UHD/QNED/QLED |
| Screen diagonal | 65 inches |
| Screen resolution type | 4K UHD |
| Screen resolution | 4K (3840x2160) |
| Screen shape | Flat |
| Screen frequency | 144Hz |
| Sound power | 20W |
| Image enhancement systems | Neo Quantum HDR. HDR 10+. Quantum Mini LED. Supreme UHD Dimming. Real Depth Enhancer. Motion Xcelerator 144Hz. Filmmaker Mode (FMM). HDR Brightness Optimizer. Number of USB 2.0 ports - 2 |
| Sound system | Q-Symphony, Adaptive Sound |
| Processor model | NQ4 AI Gen2 |
| Digital receiver type | DVB-T2/C/C2 |
| Number of HDMI ports | 4. 3.5mm headphone jack- No |
| WiFi interface | Yes |
| WiFi Direct interface | No |
| Ethernet LAN (RJ | 45) socket- Yes |
| WiDi interface | No |
| Bluetooth interface | Yes |
| Other connections | CI, RF, Digital optical audio out, Anynet + (HDMI-CEC). Smart TV - Yes |
| 3D function | No |
| Installed operating system | Tizen OS |
| VESA standard | 400x300 |
| DLNA | Yes |
| NFC | No |
| Backlight | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Year of manufacture | 2025 |
| Length | 1597 mm. |
| Country of manufacture | HU |