- New
- In stock
The Philips 32PHS6000/12 is a 32-inch HD Smart TV with Wi-Fi connectivity and HDR10 technology support. It has three HDMI ports, two USB ports, a remote control and a table stand.
The Philips 32PHS6000/12 is a 32-inch HD Smart TV with Wi-Fi connectivity and HDR10 technology support. It has three HDMI ports, two USB ports, a remote control and a table stand.
Guarantee
6 month
Delivery from Lithuania in
2 - 14
business days
The Philips 32PHS6000/12 is a 32-inch HD Smart TV with Wi-Fi connectivity and supports HDR10 technology. It comes with three HDMI ports, two USB ports, a remote control and a stand.
Design | |
|---|---|
| Product color | Black |
| Signal strength indication | Yes |
| VESA mount | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
Power | |
| AC input frequency | 50/60Hz |
| Power (standby) | 2W |
| AC input voltage | 100 - 240V |
Weight and dimensions | |
| Width (with stand) | 715 mm |
| Weight (with stand) | 3.5 kg |
| Height (without stand) | 432 mm |
| Depth (without stand) | 83 mm |
| Width (without stand) | 715 mm |
| Weight (without stand) | 3.45 kg |
| Depth (with stand) | 205 mm |
| Height (with stand) | 448 mm |
Network | |
| Bluetooth | No |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 4 (802.11n) |
Operation | |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Hybrid Log-Gamma (HLG), High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Ambient light sensor | Yes |
Packaging details | |
| Package width | 790 mm |
| Package weight | 4.6 kg |
| Package depth | 123mm |
| Package height | 500mm |
Screen | |
| Supported screen refresh rates | 60Hz, 50Hz |
| Native refresh rate | 60Hz |
Sound system | |
| RMS power | 12W |
Connectors and interfaces | |
| Number of HDMI ports | 3 |
| Number of USB 2.0 ports | 2 |
TV receiver | |
| Digital signal format system | DVB-C, DVB-S2, DVB-S, DVB-T2 HD, DVB-T, DVB-T2 |
Smart TV | |
| Installed operating system | Titan OS |