50-inch 4K Ultra HD Smart TV with QLED technology and HDR support. It features voice control, multiple HDMI ports, and Amazon Alexa built-in.
50-inch 4K Ultra HD Smart TV with QLED technology and HDR support. It features voice control, multiple HDMI ports, and Amazon Alexa built-in.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
50-inch 4K Ultra HD Smart TV with QLED technology and HDR support. Features include voice control, multiple HDMI ports, and Amazon Alexa built-in.
Design | |
|---|---|
| Stand color | Black |
| Product color | Black |
| Panel mounting interface | 200 x 400 mm |
| VESA mounting | Yes |
| Housing material | Plastic |
| Stand type | Footrest |
Power | |
| Energy efficiency class (EER) | E |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 54 kWh |
| Power consumption (HDR) over 1000 hours | 95 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| AC input voltage | 100 - 240V |
| Maximum power consumption | 130W |
| Standby power consumption | 0.5W |
Weight and dimensions | |
| Height (with stand) | 685 mm |
| Depth (with stand) | 298 mm |
| Width (with stand) | 1119 mm |
| Weight (with stand) | 9.5 kg |
| Height (without stand) | 654mm |
| Depth (without stand) | 80mm |
Network | |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11g, Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n), 802.11b, 802.11a |
| Ethernet LAN | Yes |
Operation | |
| Game features | Auto Low Latency Mode (ALLM), Variable Refresh Rate (VRR) |
Screen | |
| Response time | 6ms |
| Screen resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display technology | QLED |
| Native refresh rate | 120Hz |
Audio | |
| RMS power | 20W |
| Number of speakers | 2 |
Ports and interfaces | |
| Number of HDMI ports | 3 |
| Number of USB ports | 2 |
TV receiver | |
| Receiver type | Analog and digital |
Smart TV | |
| Installed operating system | VIDAA |