- New
Philips 55PUS9010/12
Philips 55PUS9010/12
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Philips |
| Weight | 22.234 kg. |
| Depth | 1.36 m. |
| Width | 0.2 m. |
| Height | 0.89 m. |
| TVX01 Diagonal in inches | 55" |
| TVX04 Screen resolution | Ultra HD 4K (3840 x 2160) |
| TVX03 Refresh rate | 120Hz |
| Tuner | DVB-T / T2 / T2-HD / C / S / S2 |
| Sound power | 10W x 4 |
| Audio signal digital output | Optical |
| TVX12 USB | 2 (USB 2.0) |
| TVX14 VESA size | 200 x 300 mm |
| Dimensions with stand (WxHxD) | 1231 x 780 x 257 |
| Weight with stand | 17.62 |
| Dimensions without stand (WxHxD) | 1231 x 721 x 82 |
| Weight without stand | 15.12 |
| TVX15 Guarantee for individuals | 2 years |
| TVX07 Operating system | Titan OS |
| Color | Gray, Gray |
| Voice control | Yes, There is |
| Control via smart devices | There is |
| TVX09 Wi-Fi | Yes, built-in |
| TVX05 Micro Dimming | Micro Dimming Pro |
| Ambilight | Yes, from two sides and from above |
| Picture-In-Picture | None |
| TVX11 Remote Control | Smart remote (Built-in microphone) |
| TVX13 HDMI | 4 |
| Energy consumption class | F |
| TVX10 Bluetooth | There is |
| Screen type | Flat |
| Annual energy consumption | No information |
| Power consumption in active mode | No information |
| TVX02 Screen size (cm) | 139 |
| Micro Dimming technology | There is |
| Lighting technology | There is |
| Smart TV technology | There is |
| Wi-Fi support | There is |
| High dynamic range (HDR) | HDR10, HDR10+, HLG, DolbyVision |
| TVX06 Image Processor | P5 Perfect Picture |
| Sound system | DTS:X, Dolby Digital, Dolby Atmos |
| TV type | QLED 4K |
| Smart TV platform | Titan OS |
| Guarantee for legal entities | 1 year |
| Energy consumption (1000 hours) | 77 |
| Mounting kit included | None |
| GeneralModel | Philips The One 4K Ambilight TV PUS9010/12 |
| Energy Label Type | 5 |