Philips 48OLED820/12
Philips 48OLED820/12
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Philips |
| Weight | 20.8 kg. |
| Depth | 1.21 m. |
| Width | 0.15 m. |
| Height | 0.8 m. |
| TVX01 Diagonal in inches | 48" |
| TVX04 Screen resolution | Ultra HD 4K (3840 x 2160) |
| TVX03 Refresh rate | 144Hz |
| Tuner | DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2 |
| Sound power | 10W x 4 + 30W subwoofer |
| Audio signal digital output | There is |
| TVX12 USB | 2 (USB 2.0) |
| TVX14 VESA size | 300 x 300 mm |
| Dimensions with stand (WxHxD) | 1068x684x220 |
| Weight with stand | 17.4 |
| Dimensions without stand (WxHxD) | 1068 x 618 x 68 |
| Weight without stand | 13.8 |
| TVX15 Guarantee for individuals | 2 years |
| TVX07 Operating system | Google TV |
| Color | Black, Black |
| Voice control | It is possible to use with a Smart remote control, There is |
| Smart Remote Control | Included |
| TVX09 Wi-Fi | Yes, built-in |
| TVX05 Micro Dimming | Yes, Perfect |
| Ambilight | Yes, from two sides and from above |
| Video recording option | None |
| Picture-In-Picture | None |
| TVX11 Remote Control | Smart remote control |
| TVX13 HDMI | 4 |
| Energy consumption class | G |
| TVX10 Bluetooth | There is |
| Screen type | Flat |
| Annual energy consumption | No information |
| Power consumption in active mode | No information |
| TVX02 Screen size (cm) | 121 |
| Micro Dimming technology | There is |
| Lighting technology | There is |
| Smart TV technology | There is |
| Wi-Fi support | There is |
| High dynamic range (HDR) | HDR10, HDR10+, HLG, DolbyVision |
| TVX06 Image Processor | P5 AI Perfect Picture Engine |
| Sound system | Dolby Atmos, Dolby Digital, DTS:X |
| TV type | OLED |
| Lighting | OLED |
| Smart TV platform | Other |
| Guarantee for legal entities | 1 year |
| Energy consumption (1000 hours) | 66 |
| Mounting kit included | None |
| Width (without stand) | 1068 mm |
| Height (without stand) | 618mm |
| Depth (without stand) | 68 mm |
| Width (with stand) | 1068 mm |
| Depth (with stand) | 220mm |
| Height (with stand) | 684 mm |