LG CreateBoard Standard interactive whiteboard 165.1 cm (65") 3840 x 2160 pixels Touchscreen Black
Product reference:
6-65TR3DQ-B.AUEQ
LG CreateBoard Standard interactive whiteboard 165.1 cm (65") 3840 x 2160 pixels Touchscreen Black
LG CreateBoard Standard interactive whiteboard 165.1 cm (65") 3840 x 2160 pixels Touchscreen Black
Product reference:
6-65TR3DQ-B.AUEQ
LG CreateBoard Standard interactive whiteboard 165.1 cm (65") 3840 x 2160 pixels Touchscreen Black
You have 3 products in compare list, please remove someone and try again
- Add to favorites products
- Added to favorites products
- Removed to favorites product
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power consumption (max) | 295 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Power consumption (typical) | 140 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Bezel width (L/T, R/B) | 15/25.6/15/43.5 |
| Weight | 34.8 kg |
| Height | 907.5 mm |
| Depth | 99.7 mm |
| Width | 1488.4 mm |
| Wake-on-LAN ready | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Mobile operating systems supported | Android |
| Ambient light sensor | Yes |
| Stylus included | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Manual | Yes |
| Cables included | Power, HDMI, USB |
| Remote control included | Yes |
| Touch object size (min) | 2 mm |
| Handles quantity | 1 |
| Anti-glare screen | Yes |
| Number of simultaneous touchpoints | 50 |
| LED backlighting type | Direct-LED |
| Touch technology | Multi-touch |
| Screen glass thickness | 3.2 mm |
| Touch system response time | 5 ms |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Contrast ratio (dynamic) | 5000:1 |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| LED backlight | Yes |
| Display diagonal | 165.1 cm (65") |
| Response time | 6.5 ms |
| Display brightness | 400 cd/m² |
| Colour gamut | 72% |
| Contrast ratio (typical) | 5000:1 |
| Panel type | VA |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Touchscreen | Yes |
| Built-in subwoofer | Yes |
| Speaker power | 40 W |
| Subwoofer RMS power | 20 W |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Certification | IEC 62368-1:2018; UL 62368-1:2019 |
| Product colour | Black |
| Panel mounting interface | 600 x 400 |
| Wall mountable | Yes |
| VESA mounting | Yes |
| Mean time between failures (MTBF) | 50000 h |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| OPS slot | 1 |
| HDMI output ports quantity | 1 |
| RGB ports quantity | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| USB connector type | USB Type-C, Micro-USB A |
| S/PDIF out port | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 5 |
| RS-232 ports | 1 |
| Line-in | Yes |
| HDMI ports quantity | 3 |
| Warnings | The TV has live parts, use caution when connecting and disconnecting the power cord., The product may contain small parts, keep out of reach of children., The product contains electronic components that may be hazardous to the environment, do not dispose of in the regular rubbish bin, use an electronic waste collection point. |
| Operating system version | 14 |
| Processor architecture | ARM Cortex A73 + ARM Cortex A53 |
| RAM capacity | 8 GB |
| Graphics card | Mali-G52 MP8 |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Graphics card family | ARM |
| Operating system installed | Android |
| Built-in processor | Yes |
| Built-in projector | No |
| Compliance certificates | Federal Communications Commission (FCC) |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, ErP, EPEAT |
Offensive and promotional comments are unpublished.
Testimonials not found!
Request for product delivery/order