Krüger&Matz KM0224-V3 24" HD Smart TV Wi-Fi Black
Krüger&Matz KM0224-V3 24" HD Smart TV Wi-Fi Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| VESA mounting | Yes |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 17 kWh |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| AC input voltage | 180 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power supply type | Internal |
| Control type | Remote |
| Height (without stand) | 322 mm |
| Depth (without stand) | 66.5 mm |
| Width (without stand) | 535 mm |
| Height (with stand) | 358.4 mm |
| Width (with stand) | 535.4 mm |
| Depth (with stand) | 178.2 mm |
| Weight (with stand) | 2.18 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Processor cores | 2 |
| Video formats supported | DAT, MKV, MP4, VOB, MPG, TS |
| Video compression formats | HEVC, H.265 |
| Image formats supported | JPEG, PNG, JPG, BMP |
| Audio formats supported | AAC, MP3 |
| Remote control included | Yes |
| Desktop stand | Yes |
| Native refresh rate | 60 Hz |
| HD type | HD |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Screen shape | Flat |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Response time | 6.5 ms |
| Display diagonal | 61 cm (24") |
| Display resolution | 1366 x 768 pixels |
| Contrast ratio (typical) | 2000:1 |
| Display technology | DLED |
| Display brightness | 160 cd/m² |
| RMS rated power | 2 x 3 W |
| Number of speakers | 2 |
| RF ports quantity | 2 |
| Common interface Plus (CI+) | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| HDMI version | 1.4a |
| HDMI ports quantity | 3 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Digital audio coaxial out | 1 |
| Number of tuners | 2 tuner(s) |
| Tuner type | Analog & digital |
| Digital signal format system | DMB-T, DVB-T2, DVB-C, DVB-S2, DVB-S |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version | 2.0.2 |
| Internet TV | Yes |
| Smart TV | Yes |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) | Yes |
| Video apps | Netflix, YouTube, Amazon Prime Video |