Yamaha HS8S subwoofer Black 150 W
Yamaha HS8S subwoofer Black 150 W










Yamaha HS8S subwoofer Black 150 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Material | MDF |
| Bass reflex | Yes |
| Product colour | Black |
| Power consumption (typical) | 70 W |
| Subwoofer width | 30 cm |
| Subwoofer weight | 12.5 kg |
| Subwoofer depth | 38.9 cm |
| Subwoofer height | 35 cm |
| XLR in | Yes |
| Subwoofer driver diameter (imperial) | 20.3 cm (8") |
| Subwoofer RMS power | 150 W |
| Subwoofer frequency range | 22 - 160 Hz |
| Number of subwoofers | 1 |