-
−9%
M-AUDIO BX4 loudspeaker Black Wired 50 W
M-AUDIO BX4 loudspeaker Black Wired 50 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product type | Studio monitors |
| AC input voltage | 100-240 V |
| Power consumption (typical) | 85 W |
| Power source type | AC |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Width | 156 mm |
| Height | 225 mm |
| Depth | 175 mm |
| Weight | 4.46 kg |
| Recommended usage | Universal |
| Product colour | Black |
| Housing material | MDF |
| Cables included | AC, Audio (3.5mm) |
| Peak Music Power Output (PMPO) | 120 W |
| RMS rated power | 50 W |
| Frequency range | 69 - 22000 Hz |
| Bluetooth | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| AC (power) in | Yes |
| AUX in | Yes |
| 6.35 mm (1 4-inch) input | 2 |
| Headphone outputs | 1 |
| 3.5 mm (1/8-inch) in | Yes |
| Speaker placement | Tabletop/bookshelf |