M-AUDIO BX3 loudspeaker Black Wired 50 W
M-AUDIO BX3 loudspeaker Black Wired 50 W




M-AUDIO BX3 loudspeaker Black Wired 50 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product type | Studio monitors |
| AC input voltage | 100-240 V |
| Power source type | AC |
| Power consumption (typical) | 85 W |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Height | 208 mm |
| Width | 140 mm |
| Weight | 3.35 kg |
| Depth | 145 mm |
| Recommended usage | Universal |
| Product colour | Black |
| Housing material | MDF |
| Cables included | AC, Audio (3.5mm) |
| Frequency range | 80 - 22000 Hz |
| Peak Music Power Output (PMPO) | 120 W |
| RMS rated power | 50 W |
| Headphone outputs | 1 |
| Bluetooth | No |
| Connectivity technology | Wired |
| 3.5 mm (1/8-inch) in | Yes |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| AUX in | Yes |
| 6.35 mm (1 4-inch) input | 2 |
| AC (power) in | Yes |
| Speaker placement | Tabletop/bookshelf |