Kali Audio LP-UNF-WH - a pair of Bluetooth monitor speakers (white)
Kali Audio LP-UNF-WH - a pair of Bluetooth monitor speakers (white)
















Kali Audio LP-UNF-WH - a pair of Bluetooth monitor speakers (white)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White |
| On/off button | Yes |
| Depth | 186 mm |
| Height | 254 mm |
| Width | 164 mm |
| Weight | 3 kg x 1, 3.2 kg x 1 |
| Package contents | Connection cable x 1, Speaker x 2, Power supply, Power cable |
| Built-in display | No |
| Frequency range | 39 - 25000 Hz |
| Sample rate | 48 kHz |
| Crossover frequency | 1900 Hz |
| Bit depth | 24 |
| max SPL | 103 dB |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.1 |
| TRS 1/4" (6.35 mm) input | 2 |
| RCA input | 2 |
| Woofer | Yes |
| Number of drivers | 2 |
| Number of speakers | 2 |
| Woofer diameter (imperial) | 11.4 cm (4.5") |
| RMS rated power | 160 W |
| Tweeter | Yes |
| Tweeter diameter (imperial) | 2.54 cm (1") |