- In stock
JBL LSR310S - active studio subwoofer
JBL LSR310S - active studio subwoofer
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Material | MDF |
| Product colour | Black |
| Amplifier class | D |
| Subwoofer height | 44,8 cm |
| Subwoofer depth | 39,8 cm |
| Subwoofer width | 38,1 cm |
| Subwoofer weight | 15,6 kg |
| XLR in | 2 |
| 6.35 mm (1 4-inch) input | 2 |
| XLR out | 2 |
| max SPL | 113 dB |
| Subwoofer RMS power | 200 W |
| Subwoofer driver diameter (imperial) | 25.4 cm (10") |