- In stock
JBL 305P MkII - 2-way active studio monitor, 82 W (black)
JBL 305P MkII - 2-way active studio monitor, 82 W (black)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Depth | 231 mm |
| Width | 185 mm |
| Weight | 4.73 kg |
| Height | 298 mm |
| Product colour | Black |
| Recommended usage | Studio |
| Quick start guide | Yes |
| RMS rated power | 82 W |
| Crossover frequency | 1725 Hz |
| Frequency range | 43 - 20000 Hz |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 75 dB |
| Sensitivity | 92 dB |
| Connectivity technology | Wired |
| XLR in | Yes |
| Equalizer | Yes |
| Speaker type | 2-way |
| Speaker enclosure | Ported |
| Speaker position | Front |
| Amplifier | Built-in |
| Warnings | Avoid using the product at very high volume levels for long periods of time., Disconnect the product from the power source before carrying out any maintenance or repair work., Do not expose the product to prolonged moisture. |